خانه / اخبار خراسان / مشهد|دیدن کردن و نمایش آئینی «ردپای خورشید» بازسازی تاریخی وقایع زندگی امام و پیشوا حسین(ع) و همچنین امام و پیشوا رضا(ع) می باشد

مشهد|دیدن کردن و نمایش آئینی «ردپای خورشید» بازسازی تاریخی وقایع زندگی امام و پیشوا حسین(ع) و همچنین امام و پیشوا رضا(ع) می باشد

مشهد|دیدن کردن و نمایش آئینی «ردپای خورشید» بازسازی تاریخی وقایع زندگی امام و پیشوا حسین(ع) و همچنین امام و پیشوا رضا(ع) می باشد

|مشهد|دیدن کردن و نمایش آئینی «ردپای خورشید» بازسازی تاریخی وقایع زندگی امام و پیشوا حسین(ع) و همچنین امام و پیشوا رضا(ع) می باشد از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهد مقدس، محمد جهان‌پا ظهر امروز در نشست خبری دیدن کردن و نمایش آیینی «ردپای خورشید» در محل منطقه تجاری گردشگری سپاد اظهار داشت: امروز تئاتر مشهد یکی از قطب‌های بی‌بدیل تئاتر کشور می باشد و همچنین افتخاراتی که به‌دست آورده سبب شده می باشد مدیران شهری هم نسبت به تئاتر رویکرد بهتری داشته باشند.

او همچنین افزود: در واقع ما هنرمندان به یکی از آروزهای بزرگمان نزدیک شدیم، به شکلی که مدیران شهری در کنار فعالیت‌های اقتصادی بستر وارد شدن به فضاهای فرهنگی و همچنین هنری را هم فراهم کردند.

کارگردان دیدن کردن و نمایش «ردپای خورشید» خاطرنشان کرد: سعی کردیم در دیدن کردن و نمایش «ردپای خورشید» از روایت «اباصلت هروی» که یکی از اصحاب خاص علی بن موسی الرضا (ع) و همچنین خادم و همچنین محرم اسرار آن هم حضرت بود، بهره بری و استفاده کردیم.

جهان‌پا افزود: دیدن کردن و نمایش با روایت اباصلت هروی شروع می‌می شود و همچنین لحظات نابی را از زندگی امام و پیشوا رضا (ع) و همچنین امام و پیشوا حسین (ع) به دیدن کردن و نمایش در می‌آید.

او همچنین در ادامه اظهار داشت: اجرای دیدن کردن و نمایش «ردپای خوردشید» در مشهد جهت نخستین‌بار در منطقه گردشگری سپاد اجرا می‌می شود و همچنین امیدواریم که بعد از آن اتفاق هنرمندان غیره ای هم در آن منطقه فعالیت داشته باشند.

کارگردان دیدن کردن و نمایش «ردپای خورشید» تصریح کرد: در آن دیدن کردن و نمایش ۶۰ بازیگر حضور دارند و همچنین در مجموع عوامل آن دیدن کردن و نمایش ۱۱۰ فرد یا شخص خواهند بود.

جهان‌پا در ادامه گفت: دیدن کردن و نمایش «ردپای خورشید» تا ۱۷ آبان ماه، هرشب ساعت ۱۸ در محل منطقه گردشگری سپاد مشهد در خیمه‌گاه هنر آئینی اجرا می‌می شود.

در ادامه نشست نوید فلاحت مدیر هنری دیدن کردن و نمایش «ردپای خورشید» اظهار داشت: ظرفیت پنهانی در خراسان وجود دارد و همچنین خیلی‌ها از آن هم غافل خواهند بود، در واقع دیدگاهی که متاسفانه در هنر شهری وجود دارد به گونه‌ای می باشد که خیلی به سمت ساخته یا ایجاد فضاهایی تعاملی با شهروندان و مردم شهر نمی‌رود.

او همچنین اضافه کرد: مشهد پایتخت دیدن کردن و نمایش ایران می باشد و همچنین ما بایستی و حتما از آن پتانسیل بهره بری و استفاده مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را بکنیم، هنر سبب می‌می شود جهت قوی‌تر شدن در حوزه فرهنگ پروژهای خلاق را پیش ببریم.

مدیر هنری دیدن کردن و نمایش «ردپای خورشید» با اشاره به ماهیت پروژه آن دیدن کردن و نمایش گفت: سعی کردیم در آن پروژه شهروندان و مردم شهر را درگیر کنیم، بهره بری و استفاده از عنصرهایی که هیجان را در شهروندان و مردم شهر ساخته یا ایجاد کند مانند راه انداختن کاروان قبل از شروع دیدن کردن و نمایش، در واقع سعی کردیم به جذب مخاطب کمک کنیم.

فلاحت اضافه کرد: در آن دیدن کردن و نمایش فضای خیال انگیز و همچنین نزدیک به واقعیت را شاهد هستیم که با بهره بری و استفاده از موسیقی رفت و همچنین برگشتی در زمان داریم که مخاطب را درگیر می‌کند. دیدن کردن و نمایش «ردپای خورشید» در فضایی اجرا می‌می شود که ظرفیت ۱۳۰۰ فرد یا شخص مخاطب را دارد که جهت تئاتر مشهد بی‌سابقه می باشد.

در ادامه نشست‌خبری دیدن کردن و نمایش آیینی «ردپای خورشید» سعید حسین‌پور، مدیرعامل شرکت سپاد خراسان گفت: زمینی در حدود ۴۰۰۰ هزار مترمربع در اختیار دیدن کردن و نمایش «ردپای خورشید» در مجموعه سپاد قرار گرفته می باشد و همچنین هم فضای بیرونی و همچنین هم فضای داخلی دیدن کردن و نمایش به گونه‌ایی پیش بینی شده می باشد که اشخاص رفت و آمد و مراجعه کننده با حال و همچنین هوای محرم همچنین با موضعات مرتبط با ایام صفر اکثرا و بیشتر آشنا شوند.

او همچنین افزود: بخشی‌هایی از سناریو آن دیدن کردن و نمایش به اتفاقات صحرای کربلا اشاره می‌کند و همچنین در ۶ شب قبل که دیدن کردن و نمایش اجرا شده می باشد، نقش و همچنین تاثیر حماسی  و همچنین معنوی آن دیدن کردن و نمایش را در بین حاضرین در دیدن کردن و نمایش احساس کردیم.

مدیرعامل شرکت سپاد خراسان با اشاره به آنکه عمده هزینه‌های آن دیدن کردن و نمایش را از فعالان اقتصادی خود مجموعه سپاد جمع‌آوری کردیم، گفت: در کنار آن فعالیت‌ها عمرانی سپاد، از رسالت فرهنگی و اجتماعی خود غافل نبودیم و همچنین به‌عنوان مدیریت یک منطقه ۲۰۰ هکتاری و همچنین باتوجه به گستردگی منطقه، با سوابقی که در قبل و همچنین حال در آن منطقه شاهد بودیم، تلاش کردیم در قسمت و بخش فرهنگی و اجتماعی و همچنین فرهنگی هم فعالیت‌هایی انجام بدهیم.

انتهای پیام/ ز

مشهد|دیدن کردن و نمایش آئینی «ردپای خورشید» بازسازی تاریخی وقایع زندگی امام و پیشوا حسین(ع) و همچنین امام و پیشوا رضا(ع) می باشد در تاریخ ۲۹ October 2018 | 11:26 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …