خانه / اخبار خراسان / تبادلات گردشگری خراسان رضوی و همچنین پاکستان افزایش می‌یابد

تبادلات گردشگری خراسان رضوی و همچنین پاکستان افزایش می‌یابد

تبادلات گردشگری خراسان رضوی و همچنین پاکستان افزایش می‌یابد

|تبادلات گردشگری خراسان رضوی و همچنین پاکستان افزایش می‌یابد از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدسو همچنین به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و همچنین گردشگری خراسان رضوی، ابوالفضل مکرمی فر در دیدار با محمود بخاری کنسول جمهوری اسلامی پاکستان در مشهد اظهار داشت:  آمادگی داریم تمایلات و همچنین مشترکات فرهنگی بین دو کشور ایران و همچنین پاکستان را به تبادلات گردشگری و همچنین فرهنگی تغییر پیدا کردن کنیم.

مکرمی‌فر نمایش نمایشگاه دوره‌ای تاریخ خراسان در شهرهای پاکستان را پیشنهاد کرد و همچنین افزود: همچنین و علاوه بر توسعه و همچنین تبادل گردشگر بین خراسان رضوی و همچنین پاکستان، در باره‌های فرهنگی و همچنین نمایش نمایشگاه  آثار تاریخی- تمدنی نیز آمادگی داریم.

او همچنین همچنین به ظرفیت‌هایی شامل گوهرسنگ‌های خراسان رضوی اشاره و همچنین گفت: ۲۰ هزار فرد یا شخص در مشهد در باره سنگ‌های قیمتی مشغول به کار خواهند بود و همچنین از سال شمسی ۲۰۱۶ به عنوان شهرستان جهانی گوهرسنگ‌ها انتخاب شده می باشد.

مکرمی فر با گفتن آن که فیروزه خراسان بهترین و همچنین با کیفیت‌ترین فیروزه جهان می باشد، ادامه داد: سنگ‌های عقیق، حدید، شرف الشمس شامل ظرفیت‌های سنگ های قیمتی در استان می باشد.

محمود بخاری؛ کنسول پاکستان در مشهد نیز با گفتن آن که علامه  اقبال فصل مشترک زبان و همچنین ادبیات فارسی و همچنین پاکستان می باشد، گفت: روابط ما عمیق‌تر و همچنین قدیمی‌تر از تاریخ جمهوری اسلامی پاکستان می باشد.

او همچنین جهت تبادل اشیا فرهنگی و همچنین نمایش نمایشگاه های مشترک اعلام آمادگی کرد و همچنین افزود: آن موضوع بایستی و حتما مکاتبات آن هم انجام می شود و همچنین آن موضوع به مقامات کشورپاکستان منتقل می شود. با توجه به خواهرخواندگی لاهور و همچنین مشهد، بایستی و حتما تبادل اشیاء موزه خراسان با موزه آن شهرستان انجام می شود و همچنین در موزه لاهور به دیدن کردن و نمایش گذاشته می شود.

محمد رکنی؛ مدیر موزه منطقه‌ای خراسان نیز در آن دیدار گفت: نمایشگاه هنرهای تجسمی، نقاشی، خوشنویسی، عکاسی فیلم دیدنی و جذاب و همچنین … را می‌توانیم در موزه خراسان برگزار کنیم.موزه  خراسان می‌تواند نقطه اتصال خراسانی‌ها با تاریخ و همچنین فرهنگ پاکستان است و خواهد بود.فیلم دیدنی و جذاب‌های مرتبط با حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و همچنین گردشگری نیز می‌تواند در سالن همایش‌های موزه خراسان به دیدن کردن و نمایش گذاشته می شود.

انتهای پیام/ ز

تبادلات گردشگری خراسان رضوی و همچنین پاکستان افزایش می‌یابد در تاریخ ۳ December 2018 | 11:49 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …