خانه / اخبار خراسان / تحلیل میرسلیم‌ از ترکیب مجلس بعدی، فضای مجازی و همچنین افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان

تحلیل میرسلیم‌ از ترکیب مجلس بعدی، فضای مجازی و همچنین افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان

تحلیل میرسلیم‌ از ترکیب مجلس بعدی، فضای مجازی و همچنین افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان

|تحلیل میرسلیم‌ از ترکیب مجلس بعدی، فضای مجازی و همچنین افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن از مشهد مقدس، مصطفی میرسلیم عصر امروز در همایشی به مناسبت روز دانشجو و همچنین با موضوع عملکرد اقتصادی حکومت یازدهم و همچنین دوازدهم در آمفی تئاتر دانشکده مهندسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد مشهد اظهار داشت: نظریات مختلفی در مورد سرمایه‌های کشور وجود دارد به طوری نسبی ایرانی ما تقریبا یک صدم زمین آن کره خاکی و همچنین یک صدم جمعیت آن هم را شامل می‌می شود ولی باید توجه داشت از نظر معادن، ۴ قسمت و بخش معادن دنیا را دربرمی‌گیرد که ۴ برابر متوسط جهانی می باشد بنابراین ارزشمند می باشد و همچنین نباید نادیده گرفته می شود‌. 

او همچنین افزود: آفت‌های مختلفی متوجه سرمایه‌های ما شده می باشد جهت مثال در باره نفت و همچنین گاز جمعا رتبه اول را داریم ولی باید توجه داشت منابع گرفتار تاراج شدند مثلا درست نیست ما سنگ مرمریت را به صورت بلوک شده استخراج می دهیم به ایتالیا می فرستیم تا برش شده و همچنین با ده‌ها برابر نرخ به کشور برمی‌گردد. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: چرا راضی شدیم منابع خود را به صورت خام به کشور دیگر بفرستیم؟  با وجود آن معادن نباید کسی در کشور ما بیکار بماند ولی باید توجه داشت ما ابزار کسب و کار خود را به ارزانی در اختیار دیگران قرار می‌دهیم.  

میرسلیم با اشاره به اهمیت استخراج صیانتی تصریح کرد: ما بدون توجه به معادلات حاکم بر مخازن با سرعت کار استخراج نفت را انجام می‌دهیم در مرحله اول ۳۰ قسمت و بخش و همچنین در نهایت ۵۰ قسمت و بخش استخراج می‌می شود که اصطلاحا به آن هم استخراج غیرصیانتی می‌گویند درحالی که در سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تصریح شده می باشد که استخراج نفت بایستی و حتما صیانتی باشد‌. 

او همچنین خاطرنشان کرد: پتروشیمی تقریبا ۵ قسمت و بخش از خوراک نفت استخراجی را به خود اختصاص می دهد و همچنین توانسته ‌بین ۲۰تا ۴۰ میلیارد دلار با صادرات محصولات میانی جهت ما دخل و درآمد داشته باشد که همین محصولات میانی ابزاری جهت ساخته یا ایجاد اشتغال و همچنین تولید محصولات نهایی خواهند بود، ولی باید توجه داشت در کشور ما محصول نهایی وارداتی می باشد‌ بنابراین عدم بهره بری و استفاده از منابع در راستای اشتغال مولد از آفات متوجه سرمایه ملی می باشد. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  با گفتن آنکه دومین قسمت و بخش سرمایه ملی ما به اقلیم و همچنین آب و همچنین هوای کشور برمی‌گردد، گفت: در دنیا کشوری سراغ نداریم که در تمام ایام سال شمسی چهار فصل را داشته باشد و همچنین میوه‌های تابستانی در زمستان یافت می شود ولی باید توجه داشت نرخ تمام شده آن هم آن می باشد که تمام سفره‌های زیرزمینی کشور به نیمه‌شور و همچنین شور رسیده و همچنین فرونشست کرده ‌که به معنای نابود شدن آن هم می باشد. 

میرسلیم با گفتن آنکه عده‌ای جنگل‌های شمال ما را تاراج کرده و همچنین نهال کاری نیز نکردند، گفت: از ۱۲ میلیون هکتار شاید کمتر ۱٫۲ میلیون هکتار  باقی مانده باشد در باره آب و همچنین هوا نیز کدام شهرستان پهناور و بزرگ ما می باشد که از آلودگی هوا مصون مانده باشد؟ ما قدر اقلیم خود را نشناختیم و همچنین آثار و همچنین تبعات خیلی زیاد آلودگی‌ها متوجه نسل‌های بعدی می باشد. 

او همچنین ادامه داد: از نظر فرهنگ و همچنین تمدن کمتر کشوری را سراغ داریم که بیش از ۳۰۰۰ سال شمسی قدمت داشته و همچنین همچنان پایدار باشد خلیج فارس به آن تمدن تعلق دارد و همچنین حتی سرزمین کشورهای حاشیه جنوبی خلیج فارس در قبل متعلق به ایران بوده و همچنین خلیج داخلی محسوب می‌شده ولی باید توجه داشت به دلیل بی‌لیاقتی سلسله‌های متنوع و گوناگون و مختلف از بین رفته می باشد بنابراین آفت سرمایه فرهنگ و همچنین تمدن در مفاسد می باشد‌.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  با اشاره به چهل سالگی انقلاب اسلامی گفت:  انقلاب ما خیلی زیاد ارزشمند می باشد و همچنین قدر آن هم را ندانستیم؛ آفت فرهنگ و همچنین تمدن محدود به مفاسد اخلاقی نمی‌می شود و همچنین مال‌اندوزی و همچنین مفاسد اقتصادی و مالی نیز از دیگر  آفات آن سرمایه‌های ملی می باشد. 

میرسلیم با اشاره به تدین و همچنین ایمان به عنوان دسته غیره ای از سرمایه‌های اقتصادی و مالی کشور، تصریح کرد: ایران ما همواره شامل آیین توحیدی بوده می باشد و همچنین هنگام و زمانی که به پستی و همچنین بلندی‌ها در طول تاریخ بعد از اسلام نگاه می‌کنیم می‌بینیم ما دربرابر آن سرمایه مهم معنوی دچار آفت‌‌هایی شدیم که مهم‌ترین آنها مهجور گذاشتن وحی و همچنین پیام الهی و همچنین سیطره تحجر در مقابل تعقل و همچنین فکر کردن و اندیشیدن می باشد چرا که عبادت با فکر کردن و اندیشیدن اعتلا پیدا می‌کند.

او همچنین خاطرنشان کرد: پنجمین قسمت سرمایه ملی ما قوه انسانی می باشد که مهم‌ترین قسمت و بخش می باشد در صورتی که قرار می باشد معادن ما شکوفا می شود، قدر اقلیم دانسته می شود، فرهنگ و همچنین تمدن محترم شمرده می شود و همچنین در باره معنویت و همچنین ایمان شکوفا باشیم به قوه انسانی برمی‌گردد بنابراین بایستی و حتما به ارزش آن هم توجه کرد چرا که با بهره بری و استفاده از قوه انسانی می‌توانیم بهره بری و استفاده صحیح از ۵ قسمت و بخش قبلی و همچنین حذف آفت‌های را مدیریت کنیم.  

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به آنکه قوه انسانی فعال و همچنین پرتحرک باره‌ساز پیشرفت یک کشور می باشد، گفت: در سال شمسی ۱۳۸۴ چشم‌انداز ۲۰ ساله جمهوری اسلامی ایران را تهیه کردیم آن هم را مرور کنیم و همچنین ببینیم حکومت‌های ما با آن چشم‌انداز چه کردند؟ متاسفانه در سال شمسی‌های قبل نه تنها در جهت رشد و همچنین پیشرفت حرکت نکردیم بلکه سیر نزولی داشتیم و همچنین قدرشناس سرمایه‌های خود به ویژه سرمایه انسانی نبودیم. 

میرسلیم با گفتن آنکه گل سرسبد سرمایه قوه انسانی دانشجوها خواهند بود، گفت: دانشجو از قید مسائلی که انسان را اسیر می‌کند آزاد بوده، در شرف وارد شدن به خدمت می باشد و همچنین می‌‌تواند جستجو کند ولی باید توجه داشت آفت آن هم هنگام و زمانی که می باشد که در دوره دانشجویی دچار روزمرگی شد.  

او همچنین ادامه داد: در زمانی که با مرحوم هاشمی  ایده تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی را مدنظر داشتند شعار ما آن بود که دانشگاه‌های دولتی ظرفیت پذیرش تمام شهروندان و مردم شهر مشتاق علم را ندارند؛ بعضی دنبال نمره و همچنین مدرک نیستند و همچنین تنها و فقط عشق به علم اندوزی دارند ولی باید توجه داشت امروز روش غیره ای شده می باشد. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با گفتن آنکه درایت دانشجو مشکل‌گشاست نه مدرک‌گرایی، افزود: پایان‌نامه‌ها و همچنین پروژه‌های دانشجویی بایستی و حتما درد کشور را علاج کنند و همچنین در صورتی که آن موارد انجام می شود ما جهت شکوفا کردن تمام چهار قسمت و بخش منابع جهان که در اختیار داریم نیازمند وارد کردن نیرو از خارج می‌شویم ولی باید توجه داشت در حال حاضر نیروهای انسانی خودمان بیکار مانده‌اند.  

میرسلیم تصریح کرد: عدم تعهد نسبت به روشنگری علمی آن هم غیره ای می باشد که به آن هم روبه‌رو هستیم در واقع علم‌اندوزی در دانشگاه با مدرسه متغایر و متفاوت می باشد و همچنین بایستی و حتما به پس نتیجه آن می شود که عملی بینجامد؛ دانشجو بایستی و حتما اشکالات کشور را بیابد و همچنین مطالبه کند که چرا هوشیاری جهت جست‌وجوی راه‌حل معظلات و مسائل و مشکلات وجود ندارد؟  

او همچنین افزود: ولی باید توجه داشت ما در حال حاضر با دانشگاه خاموش مواجه هستیم به معنای وجود دانشجویانی که نسبت به مسائلی کشور احساس تعهد نمی‌کنند، تعهدی که بایستی و حتما در عرصه‌های متنوع و گوناگون و مختلف شامل مقابله با استکبار باشد‌. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با گفتن آنکه ایمان و همچنین کفر باهم جمع نمی‌شوند، گفت: مستکبران به ما می‌گویند ایرانی‌ها فضول خواهند بود ما جایگاه تو را مشخص کردن کردیم و همچنین بایستی و حتما در جایگاه خود بمانید بنابراین با استکبار نمی‌قدرت صلح کرد. 

میرسلیم در مورد پاسخ به سئوالی در مورد افزایش ۲۰ درصدی حقوق تصریح کرد: هنگام و زمانی که اقتدار و قدرت خرید شهروندان و مردم شهر به یک سوم کاهش پیدا کرد ۲۰ قسمت و بخش اضافه حقوق چاره‌ساز نیست زیرا و به درستی که بار تورمی دارد آنچه که بایستی و حتما نسبت به آن هم درایت می‌شد آن می باشد که تو به چه حقی در دوران تحریم ارز را از ۲ هزار تومان تا ۱۸-۱۷ هزار تومان افزایش دادید؟ 

او همچنین خاطرنشان کرد: البته همه حکومت‌های ما از ابتدای انقلاب خدماتی داشتند ولی باید توجه داشت ضعف‌هایی نیز داشتند ما در آن چهل سالی که از انقلاب می‌گذرد هیچ دولتی نداشتیم که برازنده شأن جمهوری اسلامی باشد. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در واکنش به انتقاداتی که از دوران وزارت او در سمت وزیر فرهنگ و همچنین ارشاد اسلامی در دوره هاشمی رفسنجانی گفت: وزیر نمی‌آید که تنها و فقط حقوق بگیرد تو سرش بخورد در صورتی که تنها و فقط پشت میز بنشیند که حقوق بگیرد؛ من مجوز به ناشران دادم و همچنین گفتم که کتابی که جهت تو می‌آورند ببینید متناسب با موازین انقلاب اسلامی می باشد یا خیر ولی باید توجه داشت کتابی را تا نصفه خواندم حالت تهوع گرفتم. واقعیت و حقیقت مطلب آن می باشد که ما فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن کردیم آنها رشد و همچنین شعور کافی دارند که اجازه چاپ اشغال را ندهند ولی باید توجه داشت چنین نشد بعد از جلوی آن هم را گرفتم مسلم می باشد وزیر فرهنگ در صورتی که در برابر اثری که ایمان شهروندان و مردم شهر وحدت ملی را زیر سوال ببرد واکنش نشان نداد آن هم وزارت توی سرش بخورد چرا که در آن صورت آن هم وزیر، کاسب می باشد و همچنین به درد جرز دیوار می‌خورد. 

میرسلیم ادامه داد: از نشریات و مطبوعات خواستیم به حق بپردازید نه اشاعه ناحق؛ در آن راستا اخلاق مطبوعاتی در آن هم زمان مطرح شد پیشامد جدید نشریات و مطبوعات، فرهنگ و همچنین هنر به ضوابط مستلزم و نیاز دارد که ضابط آن هم وزیر می باشد و همچنین من به نتایج آن هم زمان افتخار می‌کنم به طوری که در صورتی که آن هم فعالیت‌ها ادامه پیدا می‌کرد اینگونه در برابر فضای مجازی و همچنین ماهواره‌ها مضمحل نمی‌شدیم. 

او همچنین افزود: من به ماهواره و همچنین فضای مجازی معتقدم ولی باید توجه داشت نمی‌توانیم در را باز بگذاریم که هر آشغالی وارد کشور می شود ما بایستی و حتما خود تولیدکننده مباحث و مطالب ارزشمند و همچنین دوست داشتنی و جذاب باشیم تا دیگر کسی به آنها رفت و آمد و مراجعه نکند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد احتمال شرکت در انتخابات مجلس یا ریاست جمهوری گفت: دوره قبلی من خودم شرکت نکردم گروه و حزب موتلفه اسلامی مرا نامزد کرد و همچنین من سعی کردم به آن هم مناسبت حقایقی را مطرح کنم تا شهروندان و مردم شهر بدانند چگونه بایستی و حتما در عرصه رای گیری حاضر شوند اصلا نظر ندارم که کار مجلس، شورا و همچنین ریاست جمهوری غیر حزبی انجام می‌گیرد کار فردی به خودکامگی می‌انجامد ولی باید توجه داشت کار حزبی یعنی جمعی همدیگر را برادرانه را انتقاد می‌کنند هم اکنون شهروندان و مردم شهر با یک فرد یا شخص مواجه خواهند بود روشی که پیش می‌رویم متناسب با شهروندان و مردم شهر‌سالاری دینی نیست. 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در مورد تحلیل از انتخابات بعدی مجلس گفت: به نظرم متاسفانه اشکالاتی در کار مجلس کنونی وجود دارد به طوری می باشد که ترکیب مجلس بعدی قطعا دگرگون می‌می شود. معنی ندارد نماینده در مجلس کاسب باشد و همچنین آنکه زمانی که در مجلس نشسته می باشد چند معامله هم انجام دهد. نماینده مجلس بایستی و حتما بداند در شورای حوزه انتخابیه او چه می‌گذرد؟ چگونه و چطوری می‌می شود که یک شورا به‌روش کل دستگیر می‌شوند؟ اکنون در اطراف حرم مطهر رضوی ساختمان‌های بلند بیست طبقه می‌سازند و همچنین احترام نگه نمی‌دارند درحالی که شهروندان و مردم شهر در قبل احترام حرم مطهر را بهتر نگاه می‌داشتند از آن رو بطور کلی مجلس درست می شود حکومت نیز درست می‌می شود و همچنین فرهنگ شهروندان و مردم شهر اصلاح می می شود. من معتقدم قطعا دگرگونی و تغییری در مجلس بعدی رخ می‌دهد و همچنین امیدوارم آن تغییر در مسیر احقاق حق، رفع ظلم و همچنین استقرار عدالت باشد. 

انتهای پیام/ش

تحلیل میرسلیم‌ از ترکیب مجلس بعدی، فضای مجازی و همچنین افزایش ۲۰ درصدی حقوق کارمندان در تاریخ ۵ December 2018 | 2:56 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …