خانه / اخبار خراسان / آموزش خلاق و همچنین اثر‌قسمت و بخش؛ زیر‌ساخت توسعه پایدارگردشگری

آموزش خلاق و همچنین اثر‌قسمت و بخش؛ زیر‌ساخت توسعه پایدارگردشگری

آموزش خلاق و همچنین اثر‌قسمت و بخش؛ زیر‌ساخت توسعه پایدارگردشگری

|آموزش خلاق و همچنین اثر‌قسمت و بخش؛ زیر‌ساخت توسعه پایدارگردشگری از خراسان مسکن|

به نقل از خبرگزاری خراسان مسکن از مشهد مقدس، قوه انسانی شاغل در گردشگری از مهمترین منابع و همچنین از  سرمایه های  اصلی  و همچنین زیربنایی موفقیت کسب و همچنین کار در قسمت و بخش های متنوع و گوناگون و مختلف عرضه در صنعت گردشگری به حساب آمده و همچنین در واقعیت و حقیقت می‌قدرت ادعا کرد موفقیت یا شکست هر نهاد گردشگری وابسته و همچنین متاثر از کارکرد و همچنین عملکرد صحیح کارمندان شاغل در آن هم می باشد.

نهاد های گردشگری متشکل از منابع انسانی و همچنین متخصصانی می باشد که وظایف و همچنین کارکردهای مشترکی جهت هر کدام از آنها وجود دارد‌. روش‌ها و همچنین راهکارهای جذب متقاضیان کار و همچنین گزینش بهترین فرد از میان انبوه متقاضیان در کنار آماده‌سازی نیروهای جدید و تو و تازه وارد و همچنین هم تراز شدن آنها با کارکنان باتجربه و همچنین فرصت‌سازی جهت ارتقاء شغلی، ترفیع و همچنین جبران سرویس ها و خدمات از کارکردهای مدیریتی منابع انسانی به شمار می‌رود.

 محصولات در صنعت گردشگری از اجزاء مختلفی شکل گرفته می باشد که تلفیق آن اجزاء در نهایت خالق تجارب شیرین یا تلخ در مواجه گردشگران با سرویس ها و خدمات ارایه شده می‌باشد. توسعه صنعت گردشگری خصوصاً در فضاهای رقابتی و همچنین تداوم شکوفایی مقاصد در گرو رضایت‌مندی مسافران و همچنین گردشگران و همچنین رضایت آنها در گرو ارایه سرویس ها و خدمات با کیفیت و همچنین متنوع می باشد‌ و همچنین نظر به آنکه تجربه و مهارت بالا‌های شغلی در صنعت گردشگری بخشی از محصول به شمار می‌رود مسلماً خلق تجربه ماندگار مستلزم کارکرد صحیح نیروهای آموزش دیده و همچنین حرفه‌ای شاغل در آن صنعت می باشد.

مشاغلی که عملکرد صحیح و همچنین مناسب آنها جهت موفقیت نهاد‌های گردشگری حیاتی و همچنین حائز اهمیت بوده و همچنین بهره‌گیری از نیروهای  ماهر و همچنین آموزش دیده می‌تواند یکی از مزیت‌های رقابتی مقاصد گردشگری نیز  به حساب آید.  بر اساس اهداف پیش‌بینی شده شورای جهانی گردشگری پایدار، کارآیی پایدار در صورتی بررسی کننده و پروهشگر خواهد شد که اشخاص شاغل بتوانند اقتصاد محلی را تحت تاثیر خود قرار دهند که آن امر  نیازمند آموزش صحیح، خلاقانه و همچنین اصولی و کاربردی به منظور آماده‌سازی کارکنان نسبت به ارائه صحیح و همچنین متناسب سرویس ها و خدمات می باشد. 

نقطه‌ای که شاید از آن هم به عنوان چالش اصلی می قدرت نام برد  پیدا کردن و یافتن اشخاص مناسب با تمامی تجربه و مهارت بالا‌های مورد مستلزم و نیاز جهت انجام فعالیت‌های متنوع و گوناگون و مختلف گردشگری می باشد به همین دلیل می باشد که  آموزش و همچنین پرورش سرویس ها و خدمات با کیفیت بالا  و همچنین توسعه کارکنان محلی به منظور واجد شرایط بودن آنها و همچنین همسان‌سازی عملکرد آنها با نیروهای باتجربه و همچنین سابقه طولانی از نقش و همچنین اهمیت فراوانی برخوردار بوده و همچنین متناسب‌سازی آنها  با آن ویژگی‌ها کلیدی و همچنین حیاتی قلمداد می‌می شود.

در آن راستا اولین گام در آموزش سرویس ها و خدمات گردشگری، ارزیابی نیازهای شغلی قوه کار می باشد. دانشگاه‌ها و همچنین مؤسسات متنوع و گوناگون و مختلف آموزشی در آن باره وجود دارد که کارفرمایان می‌توانند قوه مورد مستلزم و نیاز خود را از فراگیران شاغل به تحصیل یا دانش‌آموختگان آن هم استخدام و همچنین به کارگیری نموده و همچنین یا نیروهای فعلی خود را جهت تکمیل دانش و همچنین تجربه و مهارت بالا به آن هم موسسات روانه نمایند. مدیران و همچنین کارفرمایان بنگاه‌های متنوع و گوناگون و مختلف کسب و همچنین کار گردشگری می‌توانند کارکنان خود را در خصوص چگونگی ارزیابی سرویس ها و خدمات گردشگری نیز آموزش دهند.

آن امر باعث تشویق آنها به ساخته یا ایجاد خلاقیت در تولید محصولات و همچنین ارائه سرویس ها و خدمات گردشگری مرتبط با کارو بار یا کسب و کار یا همان شغل خود نماید. به عنوان نمونه در صورتی که یک راهنمای تور شاغل در آژانس مسافرتی بتواند ارتباط و رابطه خوبی با ساکنین محلی ساخته یا ایجاد نماید از آن طریق می‌تواند مسیرهای جدید توریستی را کشف کرده و همچنین با ساخته یا ایجاد خلاقیت در ارایه پکیج های متنوع و گوناگون و مختلف و همچنین متنوع ضمن بالا بردن سطح دخل و درآمد آژانس های مسافرتی باعث افزایش رضایتمندی و همچنین خلق تجربیات شیرین جهت مسافران و همچنین گردشگران می شود.

 توسعه گردشگری پایدار مستلزم برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی صحیح از تجربه و مهارت بالا‌های برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی کسب و همچنین کار می باشد که از آن هم جمله می‌قدرت به توانایی پیدا کردن و یافتن راهبردی می باشد  که اقتصاد، محیط‌زیست و همچنین توسعه فرهنگی و اجتماعی و همچنین فرهنگی را متعادل سازد.

مدیران کسب و همچنین کارهای گردشگری بایستی و حتما بدانند که چگونه ضمن بهره بری و استفاده از منابع طبیعی جهت کسب سود  از آنها محافظت کند. آن امر  نیازمند شناخت صحیح از ویژگی‌های متنوع و گوناگون و مختلف آن هم مقصد و همچنین آموزش صحیح به کارکنان و همچنین به کار گیری نیروهای آموزش دیده و همچنین ساخته یا ایجاد روحیه مسئولیت‌پذیری به منظور اجرای درست و همچنین خلاقانه وظایف می باشد.

امیرکلالی سرپرست دفتر مطالعات و همچنین آموزش گردشگری

انتهای پیام/

آموزش خلاق و همچنین اثر‌قسمت و بخش؛ زیر‌ساخت توسعه پایدارگردشگری در تاریخ ۲۸ February 2019 | 4:03 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …