خانه / اخبار خراسان / «پروژه نجات» با هدف کاهش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی حاشیه شهرستان مشهد اجرا می‌می شود

«پروژه نجات» با هدف کاهش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی حاشیه شهرستان مشهد اجرا می‌می شود

«پروژه نجات» با هدف کاهش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی حاشیه شهرستان مشهد اجرا می‌می شود

|«پروژه نجات» با هدف کاهش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی حاشیه شهرستان مشهد اجرا می‌می شود از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، علیرضا رزم حسینی عصر امروز در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد اعتیاد آور و مخدر استان که در محل دفتر استاندار برگزار شد، اظهار داشت: متاسفانه آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی و همچنین در راس آن هم اعتیاد گریبان‌گیر عده‌ای از جوانان شده می باشد و همچنین رسالت ستاد هماهنگی مبارزه با مواد اعتیاد آور و مخدر در پیشگیری و همچنین مصون‌سازی جامعه از آن آسیب خیلی زیاد مهم به نظر می رسد.

او همچنین افزود: جوانان بسیاری در راه مبارزه با باندهای پهناور و بزرگ مواد اعتیاد آور و مخدر به شهادت رسیده‌اند تا جامعه بتواند در سلامت روحی و همچنین جسمی قرار گیرد لذا اهمیت رسالت آن ستاد به حدی می باشد که مسئولان کشوری و همچنین استانی جهت تحقق آن هم و همچنین انجام اقدامات شایسته، وقت بگذارند. 

استاندار خراسان رضوی در ادامه به برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی ها جهت کاهش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی به ویژه اعتیاد در حاشیه شهرستان مشهد اشاره کرد و همچنین گفت: به دلیل اهمیت کاهش آسیب‌ها در سکونتگاه‌های غیررسمی، یکی از مهمترین اقدامات شورای هماهنگی مبارزه با مواد اعتیاد آور و مخدر کمک به اجرای پروژه نجات می باشد که در بعدی نزدیک کلید زده خواهد شد.

او همچنین ادامه داد: در قالب طرح نجات که به منظور کاهش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی اجرایی می‌می شود، جهت اولین بار یکی از دفاتر مدیران کل استانداری در آن منطقه ها و مناطق ساخته یا ایجاد خواهد شد تا آن پروژه به نحو مطلوب مدیریت می شود.

رزم حسینی ساماندهی معتادان متجاهر را یکی از اولویت‌ها برشمرد و همچنین گفت: قرارداد ساخته یا ایجاد فضایی جهت نگه داری و همچنین درمان معتادان متجاهر در شهرستان چناران منعقد شده می باشد که با اجرای آن هم، امکان ساماندهی تمامی معتادان جمع‌آوری شده از سطح استان فراهم خواهد شد.

او همچنین با اشاره به انتصاب دبیر جدید شورای هماهنگی مبارزه با مواد اعتیاد آور و مخدر استان خاطرنشان کرد: امیدواریم با آن تغییر، مجموعه اقدامات عمل گرایانه و همچنین قابل سنجش با حمایت ستاد مرکزی مبارزه با مواد اعتیاد آور و مخدر در خراسان رضوی انجام گرفته و همچنین نتایج آن هم را به زودی دیدن کنیم.

استاندار خراسان رضوی گفت: انتظار می رود که ضمن کسب رتبه نخست کشوری توسط شورای هماهنگی مبارزه با مواد اعتیاد آور و مخدر خراسان رضوی، در تمام اقداماتی که در جهت بهبود شاخص های مبارزه با اعتیاد انجام می گیرد، آن استان در رتبه نخست قرار گیرد.

در پایان آن جلسه، از زحمات محمدحسن جهان دبیر سابق شورای هماهنگی مبارزه با مواد اعتیاد آور و مخدر خراسان رضوی تقدیر و همچنین محمدحسین صالحی به عنوان دبیر جدید آن شورا معرفی شد.

انتهای پیام/ش

«پروژه نجات» با هدف کاهش آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی حاشیه شهرستان مشهد اجرا می‌می شود در تاریخ ۱۱ August 2019 | 12:25 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …