خانه / اخبار خراسان / سوگواره «احلی من العسل» در حرم امام و پیشوا رضا(ع) برگزار می‌می شود

سوگواره «احلی من العسل» در حرم امام و پیشوا رضا(ع) برگزار می‌می شود

سوگواره «احلی من العسل» در حرم امام و پیشوا رضا(ع) برگزار می‌می شود

|سوگواره «احلی من العسل» در حرم امام و پیشوا رضا(ع) برگزار می‌می شود از خراسان مسکن|

حجت‌الاسلام حسین شریعتی‌نژاد در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خراسان مسکن در مشهدمقدس اظهار داشت: هم‌زمان با هفتمین روز از ماه محرم‌الحرام اجتماع دانش‌آموزان و همچنین جوانان و نوجوانان حسینی با عنوان «احلی من العسل» در حرم مطهر رضوی برگزار می‎می شود.

دست یار تبلیغات آستان قدس رضوی افزود: آن همایش با حضور دانش‌آموزان پسر به منظور ترویج فرهنگ عاشورایی و همچنین ولایت‎پذیری نوجوان ۱۳ ساله دشت کربلا، حضرت قاسم‌بن‌الحسن(ع) شنبه۱۶ شهریور از ساعت ۸ تا ۱۰:۴۵ در رواق امام و پیشوا خمینی(ره) برگزار می‎می شود.

او همچنین ادامه داد: عبارت «احلی من العسل» پاسخ حضرت قاسم‌بن‌الحسن(ع) در شب عاشورا به عموی بزرگوارش حضرت سیدالشهدا(ع) می باشد که پرسیدند: مردن و مرگ در نزد تو چگونه می باشد و همچنین آن نوجوان ۱۳ ساله در جواب حضرت گفت مردن و مرگ در نزد من، شیرین‌تر از عسل‌(احلی من‌العسل) می باشد.

دست یار تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی حجت‌الاسلام والمسلمین حلواییان را سخنران آن برنامه جذاب و جالب و خوب اعلام کرد و همچنین افزود: مداحان و همچنین ذاکران اهل بیت(ع) زیرا و به درستی که عرب‌خزایی، سید مهدی اسماعیلی، محمدعلی کامل و همچنین سید امیر احمدنیا در آن مراسم به اجرای مرثیه‌سرایی و همچنین عزاداری می‌پردازند.

انتهای پیام/ ع

سوگواره «احلی من العسل» در حرم امام و پیشوا رضا(ع) برگزار می‌می شود در تاریخ ۶ September 2019 | 9:12 am نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …