خانه / اخبار خراسان / دیدن کردن و نمایش ۸ اثر عاشورایی از هنرمندان ایرانی و همچنین اروپایی در موزه حرم مطهر رضوی

دیدن کردن و نمایش ۸ اثر عاشورایی از هنرمندان ایرانی و همچنین اروپایی در موزه حرم مطهر رضوی

دیدن کردن و نمایش ۸ اثر عاشورایی از هنرمندان ایرانی و همچنین اروپایی در موزه حرم مطهر رضوی

|دیدن کردن و نمایش ۸ اثر عاشورایی از هنرمندان ایرانی و همچنین اروپایی در موزه حرم مطهر رضوی از خراسان مسکن|

به به گفته خبرگزاری خراسان مسکن از مشهدمقدس، به نقل از آستان نیوز، علیرضا افتخاری با اشاره به افتتاح نمایشگاه «فروغ شهادت» اظهار داشت: در آن نمایشگاه هشت اثر هنری نفیس با سبک‌ها و همچنین تکنیک‌های متنوع و گوناگون و مختلف نگارگری، نقاشی رنگ روغن، آبرنگ‌، گواش و همچنین مرکب، معرق و همچنین خط و همچنین نقاشی از آثار اهدایی و همچنین وقفی هنرمندان نام‌دار و همچنین واقفان مخلصی زیرا و به درستی که رضا افشاری، مهدی فرخی، محمدباقری، سید جلال‌الدین حسینی و همچنین زهرا جهان‌پورکه طی سال شمسی‌های قبل وقف آستان مقدس امام و پیشوا رضا‌(ع) نموده اند در معرض دیدن کردن و نمایش قرار گرفته می باشد.

«السلام علیک یا ابا‌ عبدالله‌الحسین علیه‌السلام»، «ظهر عاشورا»، «عصر عاشورا»، «عزت خون»، «یاری» و همچنین «شهادت حضرت علی‌اکبر» عناوین نقش بسته بر آن آثار هنری بود که دست یار اداره گنجینه‌های موزه آستان قدس رضوی به آن هم اشاره کرد.

او همچنین تصریح کرد: آن نمایشگاه که روایتگر عشق و همچنین علاقه هنرمندان کشور به حضرت ابا عبدالله‌الحسین(ع) می باشد تا پایان ماه صفر ادامه دارد.

افتخاری همچنین در خصوص سابقه تشکیل گنجینه هنرهای تجسمی آستان قدس رضوی گفت: آن گنجینه تیر ماه سال شمسی ۱۳۷۸ گشایش یافت و همچنین هم‌اکنون در طبقه اول موزه مرکزی آستان قدس رضوی واقع در صحن کوثر آثار هنری اساتید آن رشته را در معرض دید علاقه‌مندان قرار داده می باشد.

دست یار اداره گنجینه های موزه آستان قدس رضوی افزود: آن مجموعه شامل آثار نقاشی از هنرمندان به نام قدیمی ایرانی و همچنین اروپایی و همچنین معاصر ایرانی می باشد.

موزه مرکزی آستان قدس رضوی، واقع در صحن کوثر بارگاه ملکوتی امام و پیشوا هشتم(ع) نیز همه روزه از ساعت ۸ تا ۱۷:۴۵ پذیرای علاقه‌مندان می باشد.

انتهای پیام/ح

دیدن کردن و نمایش ۸ اثر عاشورایی از هنرمندان ایرانی و همچنین اروپایی در موزه حرم مطهر رضوی در تاریخ ۹ September 2019 | 3:59 pm نشر یافته شده شده می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

1398061214320665418283234.jpg

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه خاک شده می باشد

آیت‌الله علم‌الهدی: امروز ایران، محدود به مرزهای جغرافیایی نیست/ بخواهید تجاوز کنید، اسرائیل نصف روزه …